2016 m. liepos 12 d., antradienis

Lukšiai

    Lukšiai - mažas mietelis Šakių rajone, turintis viso labo pusantro tūkstančio gyventojų. Ne dažnai pro jį tenka pravažiuoti, bet kiekvieną kartą vis labiau stebina savo grožiu. Pamenu, kai pirmą kartą atvažiavome į Lukšiuose įsikūrusį Zyplių dvarą, kieme telkšojo balos, pastatai buvo užkonservuoti, bet tušti, miestelis irgi nepaliko įspūdžio. O dabar atvažiavus, buvau maloniai nustebinta, dvaras retauruotas, aplinka sutvarkyta, daugybė skulptūrų puošia kiemą, pastatuose įkurtas muziejus. Tik šį kartą noriu ne apie dvarą pasakoti, o parodyti jums nuostabų lukšiečių savo rankomis ir savo lėšomis sukurtą parką Lukšių centre.
Vaikščiojau jame, lyg pasakų šalyje. Fontanas, tvenkinys apsodintas gėlėmis o iš tvenkinio ropoja dinozauras :)

Čia pat ant kalniuko - saulutės, o kitoje fontano pusėje - dar vienas tvenkinukas.

 Užlipus ant kalniuko pamačiau žavingą skulptūrų parkelį. 

Stalas su žiedais man priminė kitą stalą - su širdele Koralų pilyje Floridoje, kurį pagamino latvis Edvardas Lidskalninis apie 1924 metus.

Kas šio stalo autorius, nežinau, bet man jį norisi pavadinti Koralų pilies stalo broliu :)Mielai būčiau tai įrašius į Svečių knygą, bet nepajėgiau jos atversti.

Knyga padėta ant trečio tvenkinio kranto ir apsupta didžiulių klumpių, gali apsiauti ir šokti "Klumpakojį", juo labiau kad ir žiogelis groja smuikeliu.
 
Be žiogo, dar ir kitais kaltiniais gyvūnais ir augalais galima pasigėrėti parkelyje.
 
Šalia metalinių skulptūrų jaukiai įsitaisę akmeninės ir medinės.


 
Dar šiek tiek gražių metalo darbų
 
Labiausiai sužavėjo visoje šioje parkelio kompozicijoje jaukiai įsikūrusi gandrų šeimyna. Net ir gandrams smagiau gražioje aplinkoje auginti vaikus.


Jei keliausite pro Lukšius, stabtelėkite ir pavaikšiokite po šį mielą parkelį, kuris įrengtas su didele meile savo kraštui.
  


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą