2018 m. gegužės 31 d., ketvirtadienis

Telšiuose apsigyveno lokiai


     Pasakojama, kad labai labai seniai gyveno mama-meška  ir augino du mažus meškučius, kuriais labai rūpinosi. Vieną dieną eidama medžioti, ji rado tris žmogaus vaikučius, tokius pat mielus ir panašius į jos lokiukus. Meška, kaip ir kiekviena rūpestinga mama, negalėjo praeiti pro šalį ir palikti verkiančius vaikus, ji parsinešė juos į savo guolį ir augino kaip savo vaikus. Berniukai žaisdami su lokiukais augo ir stiprėjo, užaugo galingi, stiprūs vyrai, niekas jų įveikti negalėjo. Užaugę jie paliko lokės guolį, bet įsikūrė netoliese – Telšiuose, o jų palikuonys atsidėkodami lokei visą miestą išpuošė lokės ir lokiukų skulptūromis.
    Netoli katedros pastatė paminklą lokės šeimynos ir vaikų draugystei atminti.
 Katedros duryse du lokius įamžino, kad visi žinotų, jog Telšių pradžių pradžia nuo lokių prasidėjo. Parodysiu tik vieną, kitą galite nuvykę pamatyti.

    Dar vieną lokio portretą į paminklą, skirtą Durbės mūšiui atminti, įkomponavo, tik anas nefotogeniškas, o gal aš prasta fotografė, tad negaliu parodyti nuotraukos. Užtai galiu parodyti lokį, kuris istorinės Žemaitijos teritoriją rodo.

    Miesto centrinėje - Turgaus aikštėje - visas būrys lokių karaliauja. Pats didžiausias saugo miesto laikrodį.

Keturi nedideli, bet stiprūs lokiai ant savo pečių visą žemės rutulį laiko.


Kiti keturi lokiai kviečia atsigaivinti ir vandens iš fontanėlio atsigerti. Vienas jų net akiniais nosį pasibalnojo, kad labiau žmogų primintų.

 
Tik jam to nebūtų reikėję daryti, jei savo ranką būtų į lokės pėdą įdėjęs ir stipriai paspaudęs. Sakoma, kad taip žmogus tampa stiprus kaip lokys.


    Žemaitijos herbą ir lokį dar galima pamatyti ant atminimo stulpelio "Če vaikystė kėimas nuklegieje". Jį pastatė žmonės, kurių vaikystė prabėgo ant upelio kranto, tik tvarkant miestą upelis buvo uždarytas į vamzdį, krantai užpilti žemėmis ir padaryta aikštė.
 


    Pavargus vaikščioti po Turgaus aikštę, galima nusileisti prie Masčio ežero, o ten dar ant kiekvieno tiltelio po lokiuką galima rasti.Viso šešios meškutės ropinėja po tiltelius, kitas siūlau patiems nuvykus atrasti ir pasigrožėti.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą